Bude vo štvrtok prvý letný deň?

Tento týždeň je v skutku premenlivý. V pondelok bol pekný teplý deň, teploty vystupovali od 18 do 22°C. No popoludní prichádzala od západu zmena - studený front. Front nebol veľmi výrazný, ako sa čakalo. Hlavný prejav frontu bol vietor a dážď. Ale treba povedať, že vietor sa neprejavil všade, a dážď nebol veľmi výdatný. Napršalo cca. 5-10 mm zrážok. V utorok už bolo cítiť, že sme v studenom vzduchu, ale to tiež nie všade. Cítiť to bolo predovšetkým na severe, kde teplota vystúpila len do 14°C. Na juhozápade sa teplota vyšplhala až k 18°C. V stredu začal na naše územie prúdiť teplý vzduch od západu. A bolo to už aj cítiť. Teplota sa pohybovala od 15 do takmer 20°C. Najteplejšie bolo v Dudinciach, kde bolo nameraných príjemných 19,8°C.


Prvý letný deň ?

Podľa doterajších predpovedí to vo štvrtok vyzerá na prvý jarný deň. Samozrejme, že nie na celom Slovensku. Najteplejšie by malo byť na juhozápade západného, a juhu stredného Slovenska. Ortuť na teplomery tam vystúpi na 22 až 25°C, ojedinele môže byť aj teplejšie. Na ostatnom území bude od 19 do 23°C. No všetko to večer pokazí ďalší studený front od severozápadu, z ktorého začne na severe pršať, ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky.Pozor na silný vietor !

Vo štvrtok večer začne fúkať silný S-SZ vietor, 20-35 km/h, nárazoch 55 km/h. Vietor bude stále naberať na sile. V piatok bude fúkať naďalej 20-35 km/h, v nárazoch 80 km/h. Vietor sa neutíši ani v sobotu, kedy v nárazoch môže dosahovať 80 až 108 km/h, v Tatranskej oblasti 94 až 126 km/h, vo vysokých polohách Tatier až do 144 km/h. Budúci týždeň bude fúkať naďalej, no už nie v takej sile. Všetko budeme ešte upresňovať.


Vydal:
Daniel Tóth
© WeatherInfo
Zdroj: GFS, SHMÚ, Internet
3.4.2011 22:15 LSEČKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí