Čaká nás jarný týždeň

Cez víkend sa nám ochladilo a dokonca na severe aj snežilo. Snežilo hlavne v sobotu, a to na severe Slovenska, pri Česku sa jednalo aj o silné a intenzívne sneženie. Nasnežilo tam do 7 cm. Na ostatnom severe len poprašok. No prišla nedeľa, zasvietilo slniečko, a všetko sa roztopilo. Včera 21.3. sa nám začala astronomická jar. Počasie tomu ešte veľmi nenasvedčovalo, ale aj to sa časom zmení. A tá zmena by mala prísť tento týždeň. No bohužiaľ, cez víkend príde ďalšia zmena v znamení prechodného ochladenia.

V stredu po okraji tlakovej výše so stredom nad Britániou zosilnie do karpatskej oblasti príliv vzduchu od severozápadu. Bude prevažne jasno až polojasno, na severe až severovýchode prechodne zamračené s možnosťou slabého dažďa. Teploty od 10 do 16°C, ojedinele teplejšie. Vietor S-SZ 15-30 km/h. Vo štvrtok k nám bude naďalej zasahovať tlaková výš od severozápadu, pričom bude prúdiť do strednej Európy o niečo teplejší vzduch. Počasie bude pekné, malo by byť jasno až polojasno s príjemnými teplotami 11 až 17°C, ojedinele aj teplejšie. Môže to kaziť len SZ vietor, ktorý bude dosahovať rýchlosť 10-25 km/h, na severe môžu byť nárazy až do 55 km/h. V piatok bude výbežok vyššieho tlaku vzduchu od severozápadu slabnúť. V tento deň bude najteplejšie. Počasie bude tak ako vždy, jasno až polojasno, na severe v priebehu dňa možnosť zväčšenia oblačnosti. Teploty príjemne jarné, 12 až 18°C, ojedinele teplejšie. Vietor bude západný, 5-20 km/h.Vyhliadka počasia do 7.4.

Podľa posledného výstupu predpovedného modelu GFS, by už žiadne ochladenie prísť nemalo, okrem toho čo príde tento týždeň. Teploty budú príjemné, najprv 15 až 20°C, ku koncu vyhliadky 19 až 23°C, no vylúčené nie sú aj prvé 25-ky. Čo sa zrážok týka, nemali by prísť žiadne výrazné zrážky. Takže suché počasie bude aj naďalej pokračovať.Vydal:
Daniel Tóth
© WeatherInfo
Zdroj: GFS, SHMÚ, fotky.sme.sk 
22.3.2011 22:00 SEČKomentáře k článku

Miro říká
23.03.2011

U nás na teplotách už je oteplenie cítiť dnes ráno po prechodnom ochladení už nemrzlo..máme slnečno..cez deň bude príjemne jarne :)

Daniel - Admin říká
22.03.2011

To je pravda. Otepliť by sa už malo, len otázne sú tie búrky. Kedže by malo byť tak teplo, tak je samozrejmé, že bez búrok to nemôže byť. Uvidíme, čo nám ešte prinesie Aprlíl (Duben).

Č.O.M.S.//SUPERCELA coms.blogy.in-pocasi.eu říká
22.03.2011

No už je na čase, aby se pořádně oteplilo a přišly pořádně pěkný, alespoň trochu silný búrky. Nakonec je za dveřmi Duben a ten už má kolikrát bouřek docela dost. Zatím se těm bouřkám do Čr moc nechce.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí