Cez víkend sa začne otepľovať

...a tento trend otepľovania bude pokračovať aj v budúcom týždni. Do dnešného dňa sme na niektorých miestach prežívali nízke teploty, a premenlivé počasie, ktoré prinieslo na väčšinu nášho územia dážď, no od cca. 600 m.n.m aj sneženie. Keďže zem už nie je zamrznutá, sneh sa ani neudržal. Na Lomnickom štíte v priebehu 5 dní nasnežilo cca 30 cm snehu. Toto chladné počasie pomohlo aj lyžiarskym strediskám, kde môžu lyžiarsku sezónu predĺžiť o pár dní.  


V sobotu bude jasno alebo len malá oblačnosť. Teplota vystúpi na 13/17°C. Fúkať bude slabý severný až severovýchodný vietor. V nedeľu bude jasno alebo len malá oblačnosť, na severe a východe prechodne polooblačno až oblačno. Teplota už bude vskutku jarná, a to 16/20°C.

Budúci týždeň sa bude naďalej otepľovať, a možno opäť dosiahneme letné hodnoty, čiže 25°C. Na zelený štvrtok by mal prísť studený front, z ktorého budú vypadávať zrážky vo forme prehánok, ale aj vo forme silného dažďa, ktorý môže doprevádzať búrky, ktoré by mali prísť so studeným frontom. Front by nemal byť veľmi výrazný, takže ochladenie očakávať nemusíte. Dokonca sa ešte viac oteplí. Na veľký piatok a cez víkend môžete na juhu očakávať 25°C teploty. Vyzerá to tak, že počasie cez Veľkú noc nám bude priať. Všetko ešte spresníme v ďalšom článku, ktorý môžete očakávať v nedeľu, a v špeciálnej predpovedi na Veľkú noc, ktorú vydáme v priebehu budúceho týždňa.


Vydal:
Daniel Tóth
© WeatherInfo
Zdroj: GFS, Internet, MeteoInfo
15.4.2011 22:25 LSEČKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí