Premenlivý Apríl pokračuje

V posledných dňoch sme mali pekné a dosť teplé dni. V piatok v Sliači chýbalo len 1,9°C, a zaznamenali by sme prvý tropický deň tohto roku. Bolo tam nameraných 28,1°C. Teplé a pekné počasie prevládalo takmer počas celej Veľkej noci. Teplota sa pohybovala od 20 do 27°C, no toto jarné, niekde až letné počasie sa pokazilo na Veľkonočný pondelok, kedy bola premenlivá oblačnosť, s teplotou do 22°C, na severe okolo 15°C. Za spomenutie stoja aj búrky, ktoré nás zasiahli. V sobotu zasiahli búrky Oravu a Kysuce, v nedeľu a v pondelok západ a severozápad Slovenska. Počas búrok sa vyskytovali lejaky, ale aj krúpy. Pozorovateľ počasia v Stupave v pondelok odfotil v a následne sa aj podelil s fotografiami krúp na diskusií na stránke www.meteoinfo.sk. My vám ponúkame tieto exkluzívne fotky ponúkame. Dúfame, že nebude proti :)  

Počasie tento týždeň bude aj naďalej premenlivé, s prehánkami alebo búrkami, a s teplotou do 24°C. Predpoveď počasia na tento týždeň si môžete pozrieť v novom, tento raz v grafickom prevedení. Budeme radi, ak by ste na to reagovali, dole pod článkom, či sa vám to páči alebo nie. Ďakujeme za všetky ohlasy :)
Vydal:
Daniel Tóth
© WeatherInfo
Zdroj: GFS, MeteoInfo
26.4.2011 00:00 LSEČKomentáře k článku

Mbourky říká
27.04.2011

Pěkný fotky. Takové krupobití si pamatuji, no nevím to už je hodně dávno. Tehdy napadlo kolem 5 cm ktup. Krajina vypadala jako v lednu. A to bylo samozřejmě léto. :-)

vlastimír říká
26.04.2011

podobné krupobití bylo v nedělní bouřce v okolí D1 u velké bíteše za brnem a ve velkých němčicích, kde se o to postaral ten kopec na západní straně D2Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí