Premenlivý týždeň

V predchádzajúcom článku som písal, že cez víkend môžeme očakávať búrky. No pravda je iná. Neobjavila sa ani jedna búrka. Neboli dostatočné podmienky na vznik búrok. Ale aspoň sme si mohli užívať teplý víkend. Teplota sa pohybovala od 14 do 21°C. No v takom Česku v nedeľu padali teplotné rekordy. Najteplejšie bolo v Prahe - Karlove kde si už užívali prvý letný deň v tomto roku. Bolo tam neuveriteľných 25,6 °C. My si na také teploty budeme musieť ešte počkať.

Ako som už spomenul v nadpise, čaká nás premenlivý týždeň. Najprv bude teplo, potom príde studený front a ochladí sa nám. Chladnejšie počasie bude pretrvávať približne dva dni, potom sa bude pomaly otepľovať. Najteplejšie by malo byť koncom pracovného týždňa. No na konci prac. týždňa k nám opäť príde studený front a znova sa nám ochladí. Tak toto bolo povedané veľmi zjednodušene, preto si to poďme prebrať detailnejšie.


V pondelok výbežok tlakovej výše od východu zoslabne a cez deň sa od západu presunie nad naše územie brázda nízkeho tlaku vzduchu spojená so zvlneným studeným frontom. Cez deň bude jasno až polooblačno, postupne od západu bude pribúdať oblačnosť z ktorej bude vypadávať dážď alebo prehánky, no ojedinele sa môžu vyskytnúť aj búrky. Teplota sa bude pohybovať od 15 do 22°C. Vietor prevažne južný, 5-20 km/h. V utorok sa v chladnom vzduchu rozšíri do našej oblasti od západu výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Prevládať bude premenlivá oblačnosť, a prehánky alebo občasný dážď sa vyskytne len miestami. V tento deň už bude chladnejšie a preto sa teplota bude pohybovať len od 11 do 18°C. Vietor západný až severozápadný 10 až 30 km/h. V stredu bude počasie v strednej Európe ovplyvňovať tlaková výš so stredom nad Talianskom. Bude prevažne polooblačno, na severe miestami prehánky, ráno sa môžu vyskytnúť ojedinelé hmly. Teplota sa bude pohybovať od 13 do 20°C. Viať bude severozápadný vietor 5 až 25 km/h. Vo štvrtok sa bude tlaková výš nad Talianskom vypĺňať. Bude prevládať polooblačné až oblačné počasie, a miestami prehánky alebo ojedinelé búrky. V tento deň by malo byť najteplejšie a to od 16 do 22°C, ojedinele aj teplejšie. V piatok k nám od severozápadu postúpi studený front. Obloha bude oblačná až zamračená, z ktorej budú na mnohých miestach prehánky. V tento deň sa citeľne ochladí, a to na 9 až 16°C.

Čo dodať na záver. Asi len toľko, že tento týždeň, to bude naozaj zaujímavé. A touto cestou by sme vás chceli poprosiť, aby ste nám dali vedieť (na FB stránku, alebo tu do komentárov), keby vás náhodou zastihla búrka alebo nejaký iný zaujímavý meteorologický jav (miesto, jav, prípadne čas). Budeme veľmi radi.


Vydal:
Daniel Tóth
© WeatherInfo
Zdroj: GFS, SHMÚ, Internet
3.4.2011 22:40 LSEČKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí