Víkend bude znova chladný

Tento týždeň sme si užívali pekné a teplé počasie. Začiatkom týždňa bolo ešte chladnejšie, ale čím viac sme sa blížili ku víkendu, bolo čoraz teplejšie. Najteplejšie bolo dnes (25.3.), a to v Hurbanove, kde teplota vystúpila niečo málo nad 20°C. No prišiel víkend, a ako keby sa to už stalo pravidlom, ochladí sa nám. Ak si pamätáte, minulý víkend sa tiež ochladilo. A to dosť citeľne. Pršalo nám, na severe aj snežilo. A tak nejako by to malo vyzerať aj tento víkend. Dážď, sneh a citeľné ochladenie.

V sobotu cez Slovensko postúpi smerom na juhovýchod studený front a preto bude oblačno až zamračené s dažďom, večer na severe od cca 500 m sneženie. Teploty budú ešte celkom jarné, a to 10 až 16°C, na severe 6 až 10°C. Vietor bude viať od západu až severozápadu, rýchlosťou 5-25 km/h. V nedeľu bude od severozápadu do našej oblasti prechodne prúdiť chladný vzduch. Bude oblačno až zamračené, s ojedinelým občasným dažďom, ne severe od cca 500 m sneženie. V tento deň už bude cítiť, že nad naším územím bude chladný vzduch. Totiž bude 7 až 11°C, na severe okolo 5°C. Vietor bude premenlivý do 15 km/h.  Vyhliadka počasie do 10.4.

Ochladenie by malo trvať do pondelka 28.3. Od utorka 29.3. sa bude pozvoľna otepľovať na hodnoty 11 – 18°C. Vo štvrtok 31.3. a v piatok 1.4. je možnosť výskytu búrok. Od 4.4. do 10.4 by sa teploty mali pohybovať pekne vysoko, a to od 17 do 24°C. Nejaké významné zrážky sa neočakávajú. 

NEZABUDNITE NA ZMENU ČASU !!!

Je mi jasné, že už o tom viete, média už o tom informovali, ale ako sa vraví, opakovanie je matkou múdrosti. V noci zo soboty na nedeľu sa o 2 hodine posunie čas o hodinu, čiže na 3 hodinu. Takže v sobotu večer alebo v nedeľu ráno si nezabudnite prestaviť čas na všetkých hodinách, aby ste potom niekde náhodou nezmeškali :)

Vydal:
Daniel Tóth
© WeatherInfo
Zdroj: GFS, SHMÚ, Internet
25.3.2011 22:50 SEČKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí