Cez víkend dážď, ale aj sneh

Dnešný týždeň bol zaujímavý ale aj prekvapujúci. Prekvapivé boli prvé jarné búrky, ktoré sa vyskytovali v pondelok a utorok na juhu Slovenska. Búrky si dajú minimálne do apríla dočasnú pauzu. Zaujímavé boli/sú zrážky. Jednalo sa o dosť intenzívne a trvalé zrážky, z ktorých spadli úhrny až do 50 mm. Takto to vyzeralo na toku Roňava v Michaľanoch na východe Slovenska.

Hladina toku sa za 2 hodiny zdvihla až o 111 cm.


Cez víkend bude prevládať premenlivé počasie s dažďom, ale aj so snehom. V sobotu sa bude tlaková níž vypĺňať. Od západu sa bude do strednej Európy rozširovať výbežok tlakovej výše a po jeho okraji k nám bude prúdiť od severu chladný vzduch. A preto bude oblačno až zamračené, na mnohých miestach dážď, od cca. 600 m sneženie, na severe a ojedinele aj západe v nižších polohách. Teplota sa bude pohybovať od 4 do 10°C, na severe okolo 2°C. Bude fúkať severný až severozápadný vietor 10-30 km/h, v nárazoch miestami 55-70 km/h. V nedeľu bude prílev chladného vzduchu od severu do našej oblasti pokračovať. Bude polooblačno až oblačno s ojedinelými prehánkami, ktoré by mali byť prevažne snehové. Teploty budú také isté ako v sobotu, a to od 4 do 10°C, na severe okolo 2°C. Fúkať bude prevažne severný vietor 10-30 km/h, v nárazoch ojedinele do 55 km/h.Na jar si musíme ešte počkať, ale už nie dlho. Budúci týždeň sa bude pomaly otepľovať. Koncom týždňa by už malo byť 14 až 20°C. 


Dlhodobá vyhliadka do 3.4.

Podľa predpovedných modelov to už vyzerá na jar, ktorá by tu mala zostať na stálo. Model momentálne nepredpovedá žiadne ochladenie. Teploty by sa mali pohybovať od 16 do 23°C, ojedinele môže byť aj teplejšie. Zrážok by malo byť pomenej. Na konci vyhliadky nie sú vylúčené aj búrky. Takže vyzerá to slušne. Už len aby to vyšlo :) Prosím vás, berte túto vyhliadku len ako informatívnu. Môže sa to ešte veľa krát zmeniť. O všetkých zmenách vás budeme včas informovať. Počasiu zdar :)


Vydal:
Daniel Tóth
© WeatherInfo
Zdroj: SHMÚ, Internet
18.3.2011 22:00 SEČ  Komentáře k článku

Weather Storms říká
19.03.2011

Někdy když fakt přijdou silné bouřky a všude to práská tak mám z nich i strach, ale když se v dálce blýská a hřmí a dotoho to teplo, to je paráda

Weather Storms říká
19.03.2011

No jooo ale když ja už se nemůžu dočkat, ale věřím tomu že bude doba kdy těch bůřek budu mět dost. Někdy se to stává, pak mna to ale přejde a chcu další.

Daniel - Admin říká
18.03.2011

To mi je jasné, že u vás nieje tak ako je u nás :) A ako ty môžeš, vedieť, či v aprlíli (dubnu) nebudete mať tiež búrky. Podľa mňa budete. Už len kvôli tomu, že budú vysoké teploty, tak ako unás, tak aj uvás :)Dočkaj času a prídu aj búrky. Ja som tiež ešte nazažil tohto ročnú búrku. Búrky sa vyskytovali len na juhu.

Weather Storms říká
18.03.2011

Weather Storms ne W

W říká
18.03.2011

No jo ty si výskáš, ale u nás ještě ani silný déšt a bůřky už vůbec ne. Není jak na slovenskuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí