Prišla jar?

Keď ste sa dnes pozreli na teplomer, určite ste sa v duchu spýtali, či je už Apríl alebo ešte stále Január. Teploty sa už dlhší čas držia nad 0°C, no dnes bol skôr jarný ako zimný deň, okrem východu. Teploty sa pohybovali  v intervale 7°C až 13°C. Najteplejšie bolo na JZ Slovenska napr. Bratislava mala už ráno 8°C a poobede to vystúpilo až na 13°C. Toto teplo bohužial alebo chvalabohu obišlo východ našej krajiny. Teplota sa tam vyšplhala na biedne 4°C, okrem Spiša, kde sa teplota pohybovala okolo 6°C až 9°C. Vo Svite sa teplota pohybovala okolo 8°C.


Tak na toto si musíme minimálne ešte dobrý mesiac počkať.

Čo nás čaká a čo neminie

Všetko raz musí skončit, a to sa týka i tohto oteplenia. Zmena by mala prísť už na budúci týždeň. Dážď vystrieda sneh a záporné teploty vystriedajú kladné. Koncom Januára to vyzerá na peknú snehovú nádielku. Cez naše územie by mali prejsť až dve tlakové níže od Jadranu, ktoré sú u nás zárukou vysokej snehovej nádielky. Najviac to bude zasnežené od 26.1. kedy by malo intenzívne a aj výdatne snežiť. Teploty poklesnú pekne nízko. Pri vyjasnení a snehovej pokrývke môže byť aj -20°C, ale to prevažne len v horských oblastiach a dolinách.


Takže na koniec Vám môžem povedať, že jar ešte neprišla. Predbežné dátumi príchodu jary v tejto dobe nie sú isté, všetko sa rýchlo mení. Môj odhad je v briebehu Marca. Ale berte to prosím Vás len informatívne :)
Komentáře k článku

RADEK říká
15.01.2011

PODLE MODELU GFS TO TAKY POZORUJU ŽE JE NÁM JEN KOUSEK AKORÁD NÁS BOHUŽEL OBCHÁZÍ PODLE NYNĚJŠÍ CH AKTUALIZACÍ KDOVÍ JAK SE TO BUDE VYVÍJET DÁL ALE OCHLADIT BY SE MĚLO

Počasie Svit - admin pocasie-svit.blogy.in-pocasi.eu říká
15.01.2011

Jan, je dosť možné, že to prejde aj cez Moravu, veď je hneď pri Slovensku. Snehu sa dočkáte. Ale predpoveď sa zase zmenila, ale to sa mení každý deň. Presnejšiu predpoveď budeme mať až cca. o týdeň. ---- Radek, vyzerá to tak, že sa zopakuje tá istá situácia ako na konci novembra (listopadu), je možné, že zase budú kalamity, ale ako som písal o pár riadkov vyššie, situácia sa zmenila. Teraz to vyzerá tak, že možno nás zasiahne tlaková níž od Jadranu, ale to nás len tak \\\\\\\"lízne\\\\\\\". Druhá TN od Jadranu bude smerovať na Slovensko, aj Česko, ale ako bude tá níž nad Chorvátskom, vyzerá to tak, že tam začne fúkať vietor od Z-SZ a odfúkne to smer Grécko (Řecko). S tej TN by mohlo pekne nasnežiť, keby sa nám nevyhla. Ale nič ešte nieje 100% isté, všetko sa môže zmeniť.

radek říká
15.01.2011

MYslíš že se zopakuje podobná situace jako na konci listopadu? kdy přes česko a slovensko přišla TN od juhu v severovychodním prouděni a přinesla kalamitu? a všechno se to odehrálo také po velkem listopadovém teple , ted to bude zase třeba po velkém lednovém teple a taky na konci měsíce všechno tomu tak odhadem nasvědčuje tak uvidíme nechme se překvapit

jan říká
15.01.2011

Přejde něco i přes Moravu? dočkáme se ještě sněhu? děkujiVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Návštevnosť

Anketa

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Diskusia

Počasie

Aktuálne počasie

Click for Poprad, Slovensko Forecast

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí